Start / O nas

Dlaczego MEDI-system?

MEDI-system to największa w Polsce sieć placówek opiekuńczo-rehabilitacyjno-leczniczych. Do tej pory z naszych usług skorzystało ponad 10 000 Pacjentów i ich Rodzin. O zdrowie i bezpieczeństwo Pacjentów dba wykwalifikowany i zgrany zespół liczący ponad 500 osób. Wśród nich są lekarze wielu specjalizacji, rehabilitanci, pielęgniarki, opiekunki, psycholodzy, terapeuci, a także personel administracyjny i pomocniczy.
Tworzone przez nas programy rehabilitacyjne i lecznicze powstają w oparciu o 14-letnie doświadczenie i stałą współpracę z ekspertami w dziedzinie medycyny, rehabilitacji, psychologii i terapii.

Europrodukt

Gepardy Biznesu

Perły Medycyny

Liderzy zmian w ochronie zdrowia

Nagrody dla MEDI-system

Wysoka jakość usług świadczonych w ośrodkach i przychodniach MEDI-system, zaangażowanie kadry i zaufanie jakim obdarzyli nas Pacjenci i ich rodziny zaowocowały przyznaniem nam nagród w wielu ważnych konkursach. Wśród nich jest nagroda Liderzy zmian w ochronie zdrowia przyznana za stworzenie narzędzia do zarządzania planami opieki w naszych ośrodkach.

O MEDI-system HONORATA

icon_1

Misja MEDI-system HONORATA
Misją naszej Spółki jest działalność na rzecz poprawy jakości życia i przywracanie normalnej aktywności osobom wymagającym opieki lekarskiej, rehabilitacji i długoterminowej pielęgnacji (7 zasad etycznych jako wartości wpisujące się w misję firmy: uczciwość i jawność, szacunek i godność, dbałość o wizerunek firmy, przepisy prawa, troska o bezpieczeństwo, wiedza i edukacja, doskonałość).

Historia ośrodka
Ośrodek MEDI-system HONORATA powstał w miejscu ośrodka opieki długoterminowej z wieloletnim doświadczeniem. Wieloletnie funkcjonowanie ośrodka zaowocowało ogromnym zaufaniem ze strony Pacjentów i ich Rodzin. MEDI-system dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem dało początek nowemu ośrodkowi HONORATA , który opiekuje się Pacjentami z całej Polski.

Wyposażenie
Ośrodek MEDI-system HONORATA został wyposażony w nowoczesny sprzęt spełniający wszelkie wymagane standardy. Każdy element ma za zadanie pomagać i przyspieszać rehabilitację i powrót do zdrowia Pacjentów ośrodka.

Nasi Pacjenci
Ośrodek MEDI-system HONORATA opiekuje się Pacjentami całodobowo. Każdy z nich jest traktowany indywidualnie i według potrzeb. Wykwalifikowana kadra dba o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wszystkich Pacjentów.

Architektura
W ośrodku MEDI-system HONORATA zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, które ułatwiają poruszanie się osobom starszym i niepełnosprawnym. Pacjenci mają do dyspozycji komfortowe pokoje z łazienkami. Budynek jest całkowicie pozbawiony barier, które mogłyby utrudniać poruszanie się.

Medisystem_Antonina_onas_27

Położenie
Ośrodek MEDI-system HONORATA w Chorzowie w dzielnicy Maciejkowice przy ulicy Głównej 31. Dojazd do ośrodka jest możliwy komunikacją miejską i samochodem. W pobliżu ośrodka znajduje się rezerwat przyrody Żabie Doły.

Do kogo skierowana jest oferta MEDI-system HONORATA

a

DO JAKICH OSÓB SKIEROWANA JEST OFERTA

Oferta ośrodka MEDI-system HONORATA jest skierowana do osób chorych, które wymagają całodobowej opieki medycznej. Oferta obejmuje także osoby, które ze względu na charakter schorzenia i trudy związane z opieką nie mogą dłużej być pielęgnowane w domu. Gdy stan zdrowia pogarsza się na tyle, że opieka domowa przestaje być wystarczająco bezpieczna warto zwrócić się o pomoc do specjalistów.

Takiego rodzaju opieka jest w szczególności dedykowana osobom starszym, przewlekle chorym, które potrzebują codziennej kontroli lekarskiej, specjalistycznych zabiegów i czynności pielęgnacyjnych oraz odpowiedniego sprzętu medycznego.

OPIEKA I REHABILITACJA W MEDI-SYSTEM HONORATA OBEJMUJE:

 • opiekę długoterminową a w jej ramach również pobyty krótkoterminowe, wakacyjne,
 • specjalistyczną opiekę medyczną, pielęgnacyjną i rehabilitacyjną,
 • całodobową opiekę pielęgnacyjną dla Pacjentów,
 • ćwiczenia ogólnousprawniające grupowe,
 • ćwiczenia mobilizujące i stabilizujące,
 • profilaktykę schorzeń narządu ruchu,
 • wzmożony nadzór nad Pacjentami z chorobami otępiennymi,
 • konsultacje psychologiczne,
 • rehabilitację narządów ruchu,
 • rehabilitację neurologiczną,
 • zajęcia terapeutyczne: ćwiczenia percepcyjne, socjoterapia, arteterapia
 • zajęcia rehabilitacyjne: kinezyterapia, fizykoterapia i masaż,
 • wyżywienie w postaci 5 posiłków dziennie z uwzględnieniem indywidualnej diety,
 • zabiegi higieniczne i pielęgnacyjne oraz pieluchomajtki,
 • ogólnodostępne środki farmaceutyczne, opatrunkowe, płyny infuzyjne
 • program kulturalno-oświatowy, a w nim między innymi: występy artystyczne, uroczystości okolicznościowe (imieniny, urodziny i inne), dostęp do własnej kaplicy rzymsko-katolickiej.

DLA RODZIN OSÓB CHORYCH

Gdy opieka nad osobą przewlekle chorą staje się bardzo trudna i obciążająca lub w warunki domowe nie są wystarczające do zaspokojenia potrzeb chorego warto zgłosić się po pomoc do specjalistycznego ośrodka. MEDI-system HONORATA to także oferta dla rodzin osób chorych, które nie mogą dłużej zapewniać właściwej opieki choremu lub potrzebują chwili wytchnienia od trudnych obowiązków.

Nasza kadra


Wysoka jakość usług świadczonych w ośrodkach i przychodniach MEDI-system, zaangażowanie kadry i zaufanie jakim obdarzyli nas Pacjenci i ich rodziny zaowocowały przyznaniem nam nagród w wielu ważnych konkursach. Wśród nich jest nagroda Liderzy zmian w ochronie zdrowia przyznana za System Zarządzania Indywidualnymi Planami Opieki.

KADRĘ MEDYCZNĄ OŚRODKA STANOWIĄ:

Lekarze specjaliści
neurolog, geriatra, chirurg, psychiatra kliniczny, internista

Psycholog kliniczny
specjalizacja II stopnia

Pielęgniarki
specjalizujące się w opiece paliatywnej i długoterminowej, z długoletnim doświadczeniem pracy w szpitalu

Opiekunki
certyfikowane opiekunki medyczne

Rehabilitacja
prowadzona przez fizjoterapeutów ze znajomością drenażu limfatycznego i odnowy biologiczne

Terapia zajęciowa
prowadzona przez terapeutę ze znajomością arteterapii

Neurologia
indywidualne konsultacje

Technologiczne rozwiązania w MEDI-system HONORATA


W ramach rozwoju ośrodka MEDI-system HONORATA będziemy wdrażać nowoczesne rozwiązania technologiczne takie jak System Zarządzania Indywidualnymi Planami Opieki i Portal dla Rodziny.

SYSTEM ZARZĄDZANIA
INDYWIDUALNYMI PLANAMI OPIEKI (SZIPO)

System Zarządzania Indywidualnymi Planami Opieki to innowacyjny, autorski program stworzony przez MEDI-system. Jego zadanie to: wsparcie organizacji pracy, nieustanne podnoszenie jakości opieki, nadzór nad bezpieczeństwem Pacjentów. System SZIPO zapewnia codzienną weryfikację i kontrolę pracy oraz ocenę efektywności w ośrodkach MEDI-system.
System został zaprojektowany w oparciu o najlepszą i najszerzej na świecie stosowaną metodę opieki polegającą na stworzeniu indywidualnego planu opieki dla każdego Pacjenta i zarządzanie nim.
Indywidualny Plan Opieki to: dokładnie zaplanowane czynności, określone godziny ich wykonania i potrzebna do nich liczba personelu oraz zakładany czas trwania. Każdy Plan jest dostosowany do stanu Pacjenta i jego potrzeb. Opracowany jest na podstawie wywiadu z Pacjentem i/lub jego Rodziną, decyzji lekarza i terapeuty oraz potrzeb pielęgnacyjnych.

Portal dla Rodziny to darmowa aplikacja, dzięki której Rodzina przez całą dobę może kontrolować czynności, które zostały wykonane przy bliskiej osobie. Jest to odpowiedź na potrzebę świadomości losu bliskiej osoby. Jest to szczególnie ważne dla Rodzin, które z ważnych powodów nie mogą codziennie przyjeżdżać do ośrodka.
Portal dla Rodziny umożliwia:
– sprawdzenie wykonanych czynności,
– zlecenie dodatkowej rehabilitacji, zbiegów i terapii,
– kontakt z ośrodkiem, gdy wydarzy się coś niepokojącego.
Wszelkie informacje udostępniane w Portalu dla Rodziny są strzeżone specjalnymi systemami informatycznymi. Dane wrażliwe są udostępniane wyłącznie osobom, które zostały pisemnie upoważnione przez Pacjenta oraz złożyły pisemne oświadczenie o zachowaniu poufności.

7 FUNDAMENTÓW ETYCZNYCH


Poznaj 7 Fundamentów Etycznych MEDI-system.

STATUS PRAWNY SPÓŁKI MEDI-system


MEDI-system CHORZÓW Sp. z o.o.
Forma prawna: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
KRS: 0000560124
Kapitał zakładowy: 5000 PLN
NIP: 5223030288
REGON: 361615101

STANDARDY JAKOŚCI MEDI-system HONORATA


Ośrodek MEDI-system HONORATA działa w oparciu o wysokie standardy spółki MEDI-system. Wzorce te są od wielu lat stosowane we wszystkich ośrodkach MEDI-system. Pracujemy na standardach najwyższej jakości, aby w pełni usatysfakcjonować naszych Pacjentów i ich Rodziny.